Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Zamachy w Brukseli

Amerykańscy agenci krytykują belgijskie służby specjalne

AFP
G..niane działania operacyjne - tak agenci amerykańskiego wywiadu komentują operacje antyterrorystyczne podejmowane przez belgijskie służby specjalne.

Amerykańscy agenci zarzucają Belgii, że jedna z dzielnic Brukseli, Molebeek, jest od lat wylęgarnią terrorystów. Mimo to belgijskie służby nie zrobiły nic, by rozbić siatkę terrorystów - podaje TVN24.

Agenci, w wypowiedziach dla portalu "Daily Beast", cytowanego przez stację, twierdzą, że infiltracja środowisk dżihadystów trwa od 20 lat, a Belgowie dopiero zaczęli nad tym pracować.

- Nie wiedzą, co się dzieje, nie są aktywni, rozmawiamy z nimi jak z dziećmi - mówi wysoki rangą amerykański oficer wywiadu.

- To naprawdę g..niane działania operacyjne - mówi koleny agent. Inny dodaje: - To takie zaprzeczanie, nie są w stanie przyznać, że ich krajem zawładnęli dżihadyści.

Jak twierdzi portal "Daily Beast", Waszyngton kilkakrotnie ostrzegał Brukselę, również przed piątkowym aresztowaniem Salaha Abdeslama, o poważnym zagrożeniu atakiem terrorystycznym.

Źródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL