Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Amerykańscy agenci krytykujš belgijskie służby specjalne

AFP
G..niane działania operacyjne - tak agenci amerykańskiego wywiadu komentujš operacje antyterrorystyczne podejmowane przez belgijskie służby specjalne.

Amerykańscy agenci zarzucajš Belgii, że jedna z dzielnic Brukseli, Molebeek, jest od lat wylęgarniš terrorystów. Mimo to belgijskie służby nie zrobiły nic, by rozbić siatkę terrorystów - podaje TVN24.

Agenci, w wypowiedziach dla portalu "Daily Beast", cytowanego przez stację, twierdzš, że infiltracja œrodowisk dżihadystów trwa od 20 lat, a Belgowie dopiero zaczęli nad tym pracować.

- Nie wiedzš, co się dzieje, nie sš aktywni, rozmawiamy z nimi jak z dziećmi - mówi wysoki rangš amerykański oficer wywiadu.

- To naprawdę g..niane działania operacyjne - mówi koleny agent. Inny dodaje: - To takie zaprzeczanie, nie sš w stanie przyznać, że ich krajem zawładnęli dżihadyœci.

Jak twierdzi portal "Daily Beast", Waszyngton kilkakrotnie ostrzegał Brukselę, również przed pištkowym aresztowaniem Salaha Abdeslama, o poważnym zagrożeniu atakiem terrorystycznym.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL