Amerykańscy agenci krytykują belgijskie służby specjalne

aktualizacja: 22.03.2016, 23:45
Foto: AFP

G..niane działania operacyjne - tak agenci amerykańskiego wywiadu komentują operacje antyterrorystyczne podejmowane przez belgijskie służby specjalne.

REDAKCJA POLECA

Amerykańscy agenci zarzucają Belgii, że jedna z dzielnic Brukseli, Molebeek, jest od lat wylęgarnią terrorystów. Mimo to belgijskie służby nie zrobiły nic, by rozbić siatkę terrorystów - podaje TVN24.

Agenci, w wypowiedziach dla portalu "Daily Beast", cytowanego przez stację, twierdzą, że infiltracja środowisk dżihadystów trwa od 20 lat, a Belgowie dopiero zaczęli nad tym pracować.

- Nie wiedzą, co się dzieje, nie są aktywni, rozmawiamy z nimi jak z dziećmi - mówi wysoki rangą amerykański oficer wywiadu.

- To naprawdę g..niane działania operacyjne - mówi koleny agent. Inny dodaje: - To takie zaprzeczanie, nie są w stanie przyznać, że ich krajem zawładnęli dżihadyści.

Jak twierdzi portal "Daily Beast", Waszyngton kilkakrotnie ostrzegał Brukselę, również przed piątkowym aresztowaniem Salaha Abdeslama, o poważnym zagrożeniu atakiem terrorystycznym.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE