Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Interpol deklaruje pomoc dla Belgii po zamachach

AFP
Międzynarodowa organizacja policyjna Interpol poinformowała w pištek, że wspiera wysiłki Belgii w celu ustalenia powišzań sprawców niedawnych zamachów terrorystycznych w Brukseli z innymi niebezpiecznymi osobami.

"Interpol zapewnia Belgii wsparcie analityczne i operacyjne po brukselskich zamachach, by pomóc w ustaleniu potencjalnych powišzań tych wydarzeń z innymi osobami i atakami na całym œwiecie" - głosi komunikat wydany przez majšcy siedzibę w Lyonie we Francji sekretariat generalny tej organizacji.

Jak zaznacza komunikat, jednym z kluczowych zadań Interpolu w walce z terroryzmem jest pomaganie państwom członkowskim przy aktualizowaniu i weryfikowaniu ich narodowych baz danych osób podejrzanych i poszukiwanych w zwišzku z działalnoœciš terrorystycznš.

"Jeden z najwyższych priorytetów Interpolu stanowi wspieranie wysiłków antyterrorystycznych we wszystkich regionach, bioršc pod uwagę zwłaszcza wzrost liczby państw, które doznały w ostatnich miesišcach ataków terrorystycznych" - oœwiadczył cytowany w komunikacie sekretarz generalny Interpolu Juergen Stock.

W dokonanych we wtorek samobójczych zamachach bombowych na pocišg metra w Brukseli i tamtejszy port lotniczy zabito co najmniej 31 ludzi.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL