Interpol deklaruje pomoc dla Belgii po zamachach

aktualizacja: 25.03.2016, 19:21
Foto: AFP

Międzynarodowa organizacja policyjna Interpol poinformowała w piątek, że wspiera wysiłki Belgii w celu ustalenia powiązań sprawców niedawnych zamachów terrorystycznych w Brukseli z innymi niebezpiecznymi osobami.

REDAKCJA POLECA

"Interpol zapewnia Belgii wsparcie analityczne i operacyjne po brukselskich zamachach, by pomóc w ustaleniu potencjalnych powiązań tych wydarzeń z innymi osobami i atakami na całym świecie" - głosi komunikat wydany przez mający siedzibę w Lyonie we Francji sekretariat generalny tej organizacji.

Jak zaznacza komunikat, jednym z kluczowych zadań Interpolu w walce z terroryzmem jest pomaganie państwom członkowskim przy aktualizowaniu i weryfikowaniu ich narodowych baz danych osób podejrzanych i poszukiwanych w związku z działalnością terrorystyczną.

"Jeden z najwyższych priorytetów Interpolu stanowi wspieranie wysiłków antyterrorystycznych we wszystkich regionach, biorąc pod uwagę zwłaszcza wzrost liczby państw, które doznały w ostatnich miesiącach ataków terrorystycznych" - oświadczył cytowany w komunikacie sekretarz generalny Interpolu Juergen Stock.

W dokonanych we wtorek samobójczych zamachach bombowych na pociąg metra w Brukseli i tamtejszy port lotniczy zabito co najmniej 31 ludzi.

POLECAMY

KOMENTARZE