Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Belgia: Prokuratura oskarża dwóch mężczyzn o działalność terrorystycznš

AFP/Belgijska Policja Federalna
Belgijska prokuratura postawiła zarzuty trzem podejrzanym o terroryzm mężczyznom, z których jeden został według belgijskich mediów zarejestrowany we wtorek przez kamerę na brukselskim lotnisku wraz z dwoma zamachowcami samobójcami.

MężczyŸnie temu, okreœlonemu w komunikacie prokuratury jako Faycal C., zarzuca się współuczestnictwo w działalnoœci ugrupowania terrorystycznego oraz w dokonaniu i usiłowaniu zabójstw o charakterze terrorystycznym.

Dwaj pozostali podejrzani, Aboubakar A. i Rabah N., również zostali objęci zarzutami działalnoœci terrorystycznej i przynależnoœci do ugrupowania terrorystycznego. Rabah N. był poszukiwany w zwišzku z przeprowadzonš w tym tygodniu we Francji podobnš akcjš policyjnš, która według władz udaremniła przygotowywany zamach.

Zobacz nasz specjalny raport: Zamachy w Brukseli


Prokuratorzy podali też, że o 24 godziny przedłużono areszt jeszcze jednemu zatrzymanemu w zwišzku z brukselskimi zamachami mężczyŸnie, którym jest Abderamane A. Natomiast zatrzymany w pištek w celu przesłuchania Tawfik A. został zwolniony.

Wczeœniej belgijskie media poinformowały, że trzecim mężczyznš widzianym na lotnisku w towarzystwie zamachowców był Faycal Cheffou, pracujšcy jako dziennikarz bez stałego etatu. Według dziennika "Le Soir", zidentyfikował go kierowca taksówki, którš zamachowcy przyjechali na lotnisko. Cytowane wczeœniej przez tę gazetę Ÿródła policyjne przyznały, że z dużym prawdopodobieństwem jest on trzeciš z osób zarejestrowanych przez lotniskowš kamerę.

W dokonanych we wtorek samobójczych zamachach bombowych na pocišg metra w Brukseli i tamtejszy port lotniczy zabito co najmniej 31 ludzi. Podjęte w następstwie tych ataków działania œledcze doprowadziły do aresztowania łšcznie dziewięciu ludzi w Belgii i dwóch w Niemczech. Brat jednego z dwóch zamachowców, którzy zginęli na lotnisku poniósł œmierć detonujšc bombę w metrze. Czytaj więcej na temat zamachów w Brukseli

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL