Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Nowy bilans ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli: 32 zabitych, 340 rannych

AFP
Bilans ofiar œmiertelnych zeszłotygodniowych zamachów w Brukseli wynosi 32 osoby - poinformowała minister zdrowia Belgii Maggie De Block na Twitterze, dodajšc, że takš liczbę ofiar ustalono po dokładnej weryfikacji. 340 osób zostało rannych.

Nie sprecyzowano, czy władze wliczajš w ten najnowszy bilans trzech zamachowców samobójców, którzy przeprowadzili ataki bombowe na lotnisku i stacji metra.

Belgijskie media informujš, że tydzień po zamachach zakończono identyfikację wszystkich ofiar œmiertelnych zamachów. Według danych prokuratury jest wœród nich 17 Belgów i 15 obcokrajowców (albo 18 jeœli weŸmie się pod uwagę Belgów majšcych jeszcze jedno obywatelstwo).

90 rannych osób przebywa wcišż w 28 szpitalach belgijskich, a cztery osoby sš hospitalizowane za granicš: we Francji i w USA. Łšcznie 49 osób leczy się na oddziałach intensywnej terapii. Jedna trzecia pacjentów przebywa w specjalistycznych oœrodkach leczenia poparzeń.

29 marca poinformowano też, że brukselskie lotnisko pozostanie zamknięte również w œrodę. Wczeœniej władze nie wykluczały, że już od tego dnia zacznie ono stopniowo obsługiwać ruch pasażerski. Uzależniono to od stanu technicznego hali odlotów, która poważnie ucierpiała w zeszły wtorek w wyniku eksplozji bomb.

Wstępnie zapowiedziano, że po ponownym uruchomieniu lotnisko będzie obsługiwać zaledwie ok. 20 proc. przewidzianego w rozkładzie ruchu lotniczego, bo tylko na tyle pozwala niezniszczona infrastruktura odprawy pasażerów i bagaży. Do ustalenia pozostaje, które linie będš miały prawo jako pierwsze wrócić na lotnisko w Zaventem.

Data ponownego, częœciowego uruchomienia lotniska ma być ustalona w œrodę rano - powiedziała rzeczniczka portu lotniczego Anke Fransen.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL