Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Zamachy w Brukseli

MSZ: W zamachach w Brukseli zginął obywatel Polski

AFP
- Nie potwierdza i nie zaprzeczam - tak szef MSZ Witold Waszczykowski w TVP Info odniósł się do nieoficjalnych informacji, że wśród ofiar zamachu w Brukseli jest obywatel Polski. Kilka godzin później MSZ potwierdził oficjalnie, że jedną z ofiar zamachu w Brukseli jest obywatel Polski.

"W związku z zamachami w Brukseli belgijskie służby po przeprowadzonej identyfikacji potwierdziły ambasadzie RP, iż wśród ofiar śmiertelnych jest polski obywatel" - głosi komunikat MSZ. "Ponadto z informacji posiadanych aktualnie przez polskie służby konsularne wynika, iż w zamachach w Brukseli rannych zostało trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani. Służby konsularne pozostają w kontakcie z rodzinami naszych rodaków" - czytamy w jego dalszej części.

RMF FM podaje, że wśród ofiar zamachów w Brukseli jest poszukiwana od zeszłego wtorku 61-letnia Polka. Informację potwierdziła jej rodzina za pośrednictwem facebookowego profilu stowarzyszenia polonijnego SOS Bruksela. Informację potwierdziło też polskie MSZ u służb belgijskich.

Waszczykowski pytany o sprawę przed wydaniem przez MSZ komunikatu przyznał, że dotarły do niego sygnały o tym, iż jedna z 32 zidentyfikowanych ofiar zamachów terrorystycznych do jakich doszło 22 marca w Brukseli może być obywatelem Polski. - Słyszałem takie informacje - powiedział.

Waszczykowski podkreślił, że w Brukseli "wciąż panuje ogromny chaos", w związku z czym na razie MSZ nie może potwierdzić, ani zaprzeczyć tym doniesieniom.

Waszczykowski podkreślił, że słyszał również iż jeden z zaginionych obywateli Polski został odnaleziony wśród rannych.

Najnowszy bilans ofiar zamachów terrorystyczny w Brukseli mówi o 32 zabitych i 340 rannych. Wśród zabitych ma być 18 obcokrajowców, przy czym trzy z tych osób miały również belgijskie obywatelstwo.

Źródło: TVP Info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL