MSZ: W zamachach w Brukseli zginął obywatel Polski

aktualizacja: 30.03.2016, 08:26
Foto: AFP

- Nie potwierdza i nie zaprzeczam - tak szef MSZ Witold Waszczykowski w TVP Info odniósł się do nieoficjalnych informacji, że wśród ofiar zamachu w Brukseli jest obywatel Polski. Kilka godzin później MSZ potwierdził oficjalnie, że jedną z ofiar zamachu w Brukseli jest obywatel Polski.

REDAKCJA POLECA

"W związku z zamachami w Brukseli belgijskie służby po przeprowadzonej identyfikacji potwierdziły ambasadzie RP, iż wśród ofiar śmiertelnych jest polski obywatel" - głosi komunikat MSZ. "Ponadto z informacji posiadanych aktualnie przez polskie służby konsularne wynika, iż w zamachach w Brukseli rannych zostało trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani. Służby konsularne pozostają w kontakcie z rodzinami naszych rodaków" - czytamy w jego dalszej części.

RMF FM podaje, że wśród ofiar zamachów w Brukseli jest poszukiwana od zeszłego wtorku 61-letnia Polka. Informację potwierdziła jej rodzina za pośrednictwem facebookowego profilu stowarzyszenia polonijnego SOS Bruksela. Informację potwierdziło też polskie MSZ u służb belgijskich.

Waszczykowski pytany o sprawę przed wydaniem przez MSZ komunikatu przyznał, że dotarły do niego sygnały o tym, iż jedna z 32 zidentyfikowanych ofiar zamachów terrorystycznych do jakich doszło 22 marca w Brukseli może być obywatelem Polski. - Słyszałem takie informacje - powiedział.

Waszczykowski podkreślił, że w Brukseli "wciąż panuje ogromny chaos", w związku z czym na razie MSZ nie może potwierdzić, ani zaprzeczyć tym doniesieniom.

Waszczykowski podkreślił, że słyszał również iż jeden z zaginionych obywateli Polski został odnaleziony wśród rannych.

Najnowszy bilans ofiar zamachów terrorystyczny w Brukseli mówi o 32 zabitych i 340 rannych. Wśród zabitych ma być 18 obcokrajowców, przy czym trzy z tych osób miały również belgijskie obywatelstwo.

Komentarz dnia
Żródło: TVP Info

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE