Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

MSZ: W zamachach w Brukseli zginšł obywatel Polski

AFP
- Nie potwierdza i nie zaprzeczam - tak szef MSZ Witold Waszczykowski w TVP Info odniósł się do nieoficjalnych informacji, że wœród ofiar zamachu w Brukseli jest obywatel Polski. Kilka godzin póŸniej MSZ potwierdził oficjalnie, że jednš z ofiar zamachu w Brukseli jest obywatel Polski.

"W zwišzku z zamachami w Brukseli belgijskie służby po przeprowadzonej identyfikacji potwierdziły ambasadzie RP, iż wœród ofiar œmiertelnych jest polski obywatel" - głosi komunikat MSZ. "Ponadto z informacji posiadanych aktualnie przez polskie służby konsularne wynika, iż w zamachach w Brukseli rannych zostało trzech polskich obywateli, którzy sš hospitalizowani. Służby konsularne pozostajš w kontakcie z rodzinami naszych rodaków" - czytamy w jego dalszej częœci.

RMF FM podaje, że wœród ofiar zamachów w Brukseli jest poszukiwana od zeszłego wtorku 61-letnia Polka. Informację potwierdziła jej rodzina za poœrednictwem facebookowego profilu stowarzyszenia polonijnego SOS Bruksela. Informację potwierdziło też polskie MSZ u służb belgijskich.

Waszczykowski pytany o sprawę przed wydaniem przez MSZ komunikatu przyznał, że dotarły do niego sygnały o tym, iż jedna z 32 zidentyfikowanych ofiar zamachów terrorystycznych do jakich doszło 22 marca w Brukseli może być obywatelem Polski. - Słyszałem takie informacje - powiedział.

Waszczykowski podkreœlił, że w Brukseli "wcišż panuje ogromny chaos", w zwišzku z czym na razie MSZ nie może potwierdzić, ani zaprzeczyć tym doniesieniom.

Waszczykowski podkreœlił, że słyszał również iż jeden z zaginionych obywateli Polski został odnaleziony wœród rannych.

Najnowszy bilans ofiar zamachów terrorystyczny w Brukseli mówi o 32 zabitych i 340 rannych. Wœród zabitych ma być 18 obcokrajowców, przy czym trzy z tych osób miały również belgijskie obywatelstwo.

ródło: TVP Info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL