Polowania z ograniczeniami

aktualizacja: 10.01.2017, 09:13
Foto: 123RF

We wtorek 10 stycznia nadzwyczajna podkomisja Sejmu rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz zmieniającej ustawę o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk nr 1042).

Projekt wykonuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego uchylający obecny podział Polski na obwody łowieckie (sygn. P 19/13). Nowe obwody łowieckie wyznaczą uchwałą sejmiki wojewódzkie. Właściciele gruntów wchodzących w skład takiego obwodu będą mogli zgłosić do sądu powszechnego roszczenie o wyłączenie nieruchomości z polowań ze względów moralnych czy religijnych. —cyran
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE