Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Najmniejsza zamieszkana wyspa świata

Wikimedia
To miał być cichy, samotny dom na weekendowe wypady, ale turyœci i ciekawscy zrujnowali te plany. Samotny, skromny dom na najmniejszej zamieszkanej wyspie œwiata przycišga zbyt dużš uwagę ciekawskich.

Wyspa o nazwie Just Room Enough (Wystarczajšco dużo miejsca) jest tak mała, że zmieœcił się na niej tylko niewielki dom i drzewo. Jest też miejsce na leżaki na miniaturowej plaży.

Wysepka znajduje się w łańcuchu Tysišca Wysp, poœród niemal dwóch tysięcy wysp na Rzece Œw. Wawrzyńca na pograniczu USA i Kanady. Jednš z największych atrakcji turystycznych Tysišca Wysp jest leżšcy na wyspie Heart zamek Boldt Castle wybudowany na poczštku XX wieku dla milionera George'a Boldta.

Wyspa pierwotnie nazywała się Hub Island i w 1950 roku kupiona została jako miejsce rodzinnych wypadów weekendowych. Właœciciele zasadzili na niej drzewo i zbudowali niewielki, drewniany dom, wykorzystujšc każdy centymetr wyspy, która ma powierzchnię około 300 metrów kwadratowych. Jednak zainteresowanie turystów miniaturowš wysepka sprawiło, że właœciciele majš na niej mało prywatnoœci i spokoju.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL