Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Gigantyczne ranczo w Stanach na sprzedaż

Mirr
Aż 100 mln dolarów trzeba zapłacić za jedno z największych rancz w USA. W tej cenie sš góry, doliny, rzeki, strumienie, pastwiska i kilka nieruchomoœci w malowniczym zakštku Kolorado.

Cross Mountain Ranch, które wyceniono na równowartoœć ponad 350 mln złotych, znajduje się w północno-zachodniej częœci stanu Kolorado, niedaleko miasta Hayden. Powierzchnia rancza to ponad 22660 hektarów oraz dzierżawionych od rzšdu federalnego niemal 68000 hektarów pastwisk. Posiadłoœć posiada też tzw. water rights od XIX wieku, czyli prawo do wykorzystywania wody z rzek i jezior znajdujšcych się na terenie rancza.

Największy dom na ranczu ma powierzchnię ponad tysišca metrów kwadratowych - dziewięć sypialni, każda z własnš łazienkš. Poza tym na terenie posiadłoœci znajdujš się liczne zabudowania gospodarcze, domy dla pracowników zajmujšcych się stadem ponad 2 tys. krów oraz drugim stadem ponad 10 tys. owiec, a także domek myœliwski.

Posiadłoœć należy do spadkobierców znanego potentata branży nieruchomoœci z Las Vegas Ronalda Boeddekera, który zmarł w 2010 roku.

Cross Mountain Ranch to nie tylko jedno z największych rancz w USA, ale jedno z najpiękniejszych miejsc w tej częœci kraju. Na terenie tej ogromnej posiadłoœci znajdujš się liczne rzeki (Yampa River, Williams Fork oraz Little Snake River), stawy, jeziora, wodospady, lasy oraz góry, a także łški i pastwiska. Ranczo słynie też z tego, że jest popularnym miejscem życia głuszców ostrosternych i jeleni oraz wielu innych gatunków zwierzšt i ptaków.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL