Za granicą

Penthouse z najładniejszym widokiem w Anglii

materiały
5 mln funtów trzeba zapłacić za bajeczny penthouse na półwyspie Sandbanks na południu Anglii.

Za równowartość ponad 23 mln złotych zyskuje się nie tylko supernowoczesny apartament, ale także jeden z najpiękniejszych widoków w całej Wielkiej Brytanii.

Apartament znajduje się na półwyspie Sandbanks koło miasta Pool w hrabstwie Dorset. Ta okolica nazywana jest przez Brytyjczyków "brytyjskim Palm Beach" - ładna pogoda, łagodne  zimy, upalne lata, białe piaszczyste plaże i bardzo drogie nieruchomości.

Nowy apartamentowiec, w którym znajduje się penthouse na sprzedaż, powstał na skraju plaży. W budynku jest prywatny basen i spa, a sam apartament ma cztery duże sypialnie ogromna kuchnię z jadalnią, salon i system sterowania światłami za pomocą smartfona. Poza tym 4 łazienki, garderoby i pełne umeblowanie. Wszystko to na ponad 450 metrach kwadratowych. Do tego do apartamentu należy taras i kilka balkonów o łącznej powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych.

Penthouse zajmuje całe ostatnie piętro apartamentowca i z tarasów rozciąga się przepiękny widok na cztery strony świta, w tym na port dla jachtów.

To jeden z najdroższych apartamentów jakie trafiły na brytyjski rynek nieruchomości. Jak dotąd najdroższy penthouse w tym roku sprzedano za 90 mln funtów (ponad 450 mln złotych). Apartament znajduje się on w dzielnicy Knightsbridge w Londynie.

Najdroższy apartament w Sandbanks sprzedany w tym roku kosztował "zaledwie" 3,1 mln funtów - niecałe 15 mln złotych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL