Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

A może zamieszkać w klasztorze?

ROL
Za przywilej mieszkania w 150-letnim koœciele trzeba zapłacić nawet 6 mln funtów, ale według agenta nieruchomoœci zyskuje się "niezwykłe" i "wyjštkowe" miejsce do zamieszkania.

Wiktoriański klasztor œw Józefa w Mill Hill, w regionie administracyjnym Wielki Londyn, nie jest zwykłym koœciołem z zabudowaniami klasztornymi, przekształconym w 49 obszernych i luksusowych apartamentów. Ten budynek to także gwiazda telewizji - "zagrał" Nonnatus House w popularnym brytyjskim serialu "Z pamiętnika położnej" (Call the Midwife).

Teraz budynek nazywa się St Josephs Gate. Do kupienia jest 49 apartamentów. Najtańszy kosztuje 1 milion 850 tys. a najdroższy 6 mln. dawny klasztor z zabudowaniami stanowi cały kompleks mieszkalny otoczony ogrodem. Do centrum Londynu jest zaledwie 10 kilometrów.

Klasztor œw Józefa z Mill Hill powstał w 1866 roku przez kardynała Herberta Alfreda Vaughana. Przy klasztorze działało seminarium prowadzone przez katolicki zakon œw Józefa, które kształciło zagranicznych misjonarzy pracujšcych dla Imperium Brytyjskiego. Niemal dziesięć lat temu seminarium zostało zamknięte.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL