Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Za granicą

Luksusowa willa z atomowym bunkrem

cornwalllive.com
To idealna willa dla ceniących bezpieczeństwo. Pięć sypialni i bunkier przeciwatomowy, a wszystko "tylko" za niecały milion funtów.

Willa znajduje się w miejscowości Helford Rover w Kornwalii nad samym brzegiem rzeki. Na pierwszy rzut oka to dość zwyczajny dom. Dolny poziom znajduje się w przyziemiu i to właśnie tam znajduje się bunkier przeciwatomowy, który wyróżnia tę wille spośród innych w okolicy. Bunkier jest niewielki, ale jak zapewniają obecni właściciele absolutnie pewny. Może służyć jako sejf. Ma grube zbrojone ściany i zbrojone drzwi, których nie da się wysadzić nawet standardowymi ładunkami wybuchowymi, nie mówiąc o włamaniu.

Drugą niewątpliwą zaletą domu jest sekretny, schowany przed okiem postronnych ogród z tropikalnymi roślinami - w tym palmami oraz dyskretna ścieżka prowadząca na plażę nad rzekę.

Dom składa się z salonu, kuchni, jadalni, pięciu sypialni oraz sali bilardowej i niewielkiej siłowni. Z obszernego tarasu rozciąga się przepiękny widok na rzekę Helford u jej ujścia do Kanału La Manche. Dom ma też duży garaż na dwa samochody.

Willa została wystawiona na sprzedaż za 990 tys. funtów czyli niecałe pięć milionów złotych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL