Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Mały prywatny raj sprzedany. Wyspa będzie domem wakacyjnym

materiały
Malutka wyspa S'Espalmador, na Balearach została sprzedana prywatnemu właœcicielowi.

Obywatel Luksemburga kupił jš za 18 mln euro, czyli nieco ponad 76 mln złotych, jako dom wakacyjny dla całej swojej rodziny.

Na wyspie, która leży między Ibizš a Formenterš - jest mała wieża widokowa, dwa domy oraz kaplica. S'Espalmador ma 137 hektarów powierzchni i przy odpływie można na niš przejœć piechotš z Formentery.

Dotychczasowi właœciciele wyspy, kataloński architekt Norman Cinnamond i jego siostra Rosy, usiłowali sprzedać wyspę lokalnym władzom, ale przez trzy lata nie udało się dojœć do porozumienia w sprawie ceny i w końcu nowymi właœcicielami została rodzina z Luksemburga - informuje dziennik "Guardian".

S'Espalmador została kupiona przez dziadka Cinnamonda w 1932 roku za równowartoœć 255 euro. Trzy lata temu architekt wystawił ja na sprzedaż za 24 mln euro, ale w tym roku zdecydował się na obniżenie ceny.

Wyspa, która ma 3 km długoœci i 800 metrów szerokoœci w najszerszym miejscu, jest popularnym miejscem do cumowania jachtów, dzięki spokojnej zatoczce. Jest też znana z naturalnych Ÿródeł, leczniczej glinki i przepięknej piaszczystej plaży oraz krystalicznie czystej wody. Wyspa leży w obrębie parku narodowego Las Salines.

Dom znajdujšcy się na wyspie był dotychczas wynajmowany turystom. Jednymi z goœci byli w 2006 roku ksišżę William z ówczesna narzeczonš Kate Middleton.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL