Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Harvey Weinstein musiał sprzedać taniej posiadłość w Hamptons

Sotheby’s
Harvey Weinstein potrzebuje pieniędzy i sprzedaje swoje nieruchomoœci. Częœć znacznie taniej niż je kupił.

Były prezes studia filmowego Miramax sprzedał za 10 mln dolarów wspaniałš posiadłoœć w Hamptons w stanie Nowy Jork. W 2014 roku wraz z zonš Georginš Chapman kupił jš za 11,4 mln dolarów od producenta teatralnego Roya Furmana.

Teraz jednak Weinstein nie ma wyboru - potrzebuje pieniędzy na rozwód z brytyjskš żonš oraz na ewentualne pozwy za molestowanie i napaœci seksualne o które oskarżyły znanego producenta aktorki, modelki i byłe pracownice studia filmowego.

Już w zeszłym roku Weinstein i Chapman usiłowali sprzedać posiadłoœć za 13,5 mln dolarów, ale nie znaleŸli chętnego i najpierw zdecydowali się na obniżkę ceny do 12,4 mln dolarów, a potem całkowicie wycofali ofertę z biura nieruchomoœci.

Dopiero po solidnej obniżce ceny znalazł się chętny na wspaniałš posiadłoœć w miejscowoœci Amagansett w Hamptons. Według amerykańskich mediów nabywcš jest Taisho Holdings Inc - firma zwišzana z japońskim koncernem farmaceutycznym Taisho Pharmaceutical Company.

Główny dom na terenie posiadłoœci ma ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni i siedem sypialni oraz siedem łazienek. Do tego dużš kuchnię z jadalniš, pokój œniadaniowy, salon z kominkiem i przepiękny widok na Gardiner's Bay. Poza tym w domu jest kino z możliwoœciš wyœwietlania filmów w 3D, jacuzzi, sauna, siłownia, basen na wolnym powietrzu oraz wspaniały ogród.

Cała posiadłoœć ma powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych - w tym długš, niemal 80-metrowa plażę.

Amagansett to ekskluzywna miejscowoœć, gdzie domy majš m.in. Paul McCartney, aktorki Naomi Watts, Scarlett Johansson i Kathleen Turner, modelka Christie Brinkley, a także Alec Baldwin, Sarah Jessica Parker i  Matthew Broderick oraz Laurie Anderson i jej mšż Lou Reed, który zmarł w Amagansett w 2013 roku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL