Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Floryda: Bajeczny dom z wodospadem i własnš rzekš

planomatic.com
To jeden z najbardziej niezwykłych domów nie tylko w USA. Zaprojektował go dla siebie legendarny architekt Alfred Browning Parker.

Dom, który znajduje się w Coconut Grove - dzielnicy Miami na Florydzie, składa się z trzech częœci - trzech pawilonów, pomiedzy którymi płynie rzeka o długoœci ponad 27 metrów. Rzeka jest nie tylko ozdobš, ale można niš swobodnie pływać pomiędzy pomieszczeniami - od salonu do jadalni i do sypialni.

Dom powstał w 1968 roku, a zaprojektował go dla siebie legendarny architekt Alfred Browning Parker, przedstawiciel amerykańskiego modernizmu. Rezydencja ma powierzchnię niemal 1700 metrów kwadratowych i otoczona jest ogrodem poroœniętym palmami. Dom ma duże, przeszklone okna, przez co wydaje się jeszcze większy.

Dom ostatni raz zmienił właœciciela w kwietniu zeszłego roku za sumę ponad 2 mln dolarów - niemal 7 mln złotych.

Nowy właœciciel może się cieszyć nie tylko własnš rzekš wpływajšcš do jeziora-zatoki, ale także saunš, jacuzzi, bibliotekš i ogromnš sypialniš oraz kuchniš z jadalniš i dwoma salonami z widokiem na egzotyczny ogród.

Architekt Alfred Browning Parker zmarł w 2011 roku w wieku 95 lat. Był zafascynowany twórczoœciš Franka Lloyda Wrighta. Do jego najbardziej znaczšcych projektów zalicza się projekt renowacji teatru Coconut Grove Playhouse oraz siedzibę General Capital Corporation w Miami. Zaprojektował też klika œwištyń - koœcioły i synagogi, szkołę oraz wiele domów mieszkalnych - w tym dwa dla siebie oraz dla matki - wszystkie w Miami.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL