Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Najładniejsza willa w Szwajcarii przeceniona

fineswissproperties.ch
To jedna z najładniejszych historycznych posiadłoœci w Szwajcarii. Znajduje się w miejscowoœci Riehen, na przedmieœciach Bazylei.

Willa Zu den Hirzen (pod jeleniami) należy do jednej z najbogatszych i najbardziej znanych rodzin w Bazylei i Szwajcarii – rodziny Geigy, założycieli firmy CibaGeigy, która teraz jest częœciš koncernu Novartis.

Za posiadłoœć trzeba zapłacić 17,5 mln franków szwajcarskich, prawie 68 mln złotych. Agencja nieruchomoœci zajmujšca się sprzedażš willi zapewnia, że dom jest gotowy do zamieszkania od zaraz. To prawdziwa okazja, ponieważ jeszcze niedawno właœciciele chcieli za posiadłoœć niemal dwa razy tyle – 39 mln franków – ponad 151 mln złotych.

Willa powstałš w stylu secesyjnym w 1892 roku i ma powierzchnię całkowita powierzchni 783 metrów2. Mieœci 16 pokoi, dwie kuchnie, 4 łazienki, dwie łazienki goœcinne oraz pomieszczenia fitness i strefę welnes oraz klimatyzowanš piwnicę win. Dom jest skomunikowany windš dostosowana dla osób na wózkach inwalidzkich. Generalny remont dom przeszedł w latach 1998-1999.

Dom otacza duży romantyczny park w stylu barokowym ze starodrzewem, alejkami, sadzawkami, rzeŸbami i fontannami. Za płotem w zasadzie nie ma żadnych sšsiednich zabudowań, żadnych ciekawskich sšsiadów.

Na terenie parku jest też pawilon rekreacyjny z basenem, a także domek goœcinny z 5 pokojami, kuchniš i łazienki. Z domku goœcinnego do willi prowadzi podziemne przejœcie.

Cała posiadłoœć – domy i park – majš powierzchnię ponad 15,5 tys. metrów kwadratowych.

Do posiadłoœci należy 16,6 tys. m2 pól i łšk, za które trzeba dopłacić 200 tys. franków (ponad 775 tys. złotych).

Dom stoi na uboczu, ale do centrum Bazylei jest z posiadłoœci zaledwie 3 km a do lotniska międzynarodowego Bazylea-Mulhouse-Freiburg zaledwie 15 minut samochodem.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL