Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zużycie wody ma decydować o płatnościach

Fotorzepa, Robert Gardziński
W skali kraju nie dojdzie do podwyżek, które będš mały przełożenie na konkurencyjnoœć gospodarki. Ale poszczególni przedsiębiorcy mogš odczuć wzrost obcišżeń – mówi prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Wody Polskie wystartowały na mocy długo przygotowywanej ustawy Prawo wodne. Mimo już na poczštku jest szereg problemów do rozwišzania. Kiedy uda się opanować ten chaos?

Nie nazwałbym tego w ten sposób, ponieważ w Wodach Polskich wszystko jest pod kontrolš. My sukcesywnie i według harmonogramu rozwišzujemy nasze problemy i z każdym tygodniem organizacja Wód Polskich jest lepsza.

Proszę pamiętać, że reforma gospodarki wodnej odbywa się bezkosztowo. Nie mogliœmy przewidzieć, jak będzie wyglšdała współpraca z samorzšdami. Nie wiedzieliœmy do końca, ilu ludzi stamtšd przejmiemy i jaki sprzęt zostanie nam udostępniony. I nie chodzi tu tylko o tak podstawowe narzędzia jak samochody komputery i meble, ale też budynki po zarzšdach melioracji i urzšdzeń wodnych.

Zmienił się system zarzšdzania w gospodarce wodnej, doszło m.in. do połšczenia struktur rzšdowych i samorzšdowych. Każda reforma jest trudna, ale najważniejsze jest to, że zmiany, które wprowadzamy ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL