Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Najlepsi szefowie łšczš pewność siebie z pokorš

Sydney Finkelstein
materiały prasowe
Wiemy już, że wygrajš te firmy, które będš miały najlepsze zespoły pracowników. To oznacza, że superszefowie muszš umieć je rozwijać – mówi amerykański ekspert ds. przywództwa i zarzšdzania Sydney Finkelstein.

Rz: Przez kilka lat ogłaszał pan na przełomie roku ranking najlepszych i najgorszych prezesów globalnych firm, który cieszył się dużš popularnoœciš w mediach. Ostatnio miał pan przerwę. Wróci pan do jego publikacji?

Przygotowanie rankingu było długotrwałym procesem wymagajšcym ogromnej pracy całego zespołu, z którym analizowaliœmy setki dobrych i złych szefów – kandydatów do naszego zestawienia. Potem jednak całkowicie pochłonęła mnie praca nad ksišżkš "Superbosses". Nie wykluczam jednak, że wrócę do publikacji rankingu, chociaż zestawienia za 2017 r. jeszcze nie będzie.

Częœć szefów opisanych w "Superbosses" to zwycięzcy pana rankingu. Jak można ich opisać: czy cechy wyróżniajšce superszefów sš stałe, czy może zmieniajš się zależnie od otoczenia firmy – zmian w gospodarce, w technologiach?

Te cechy sš stałe i nie zależš od zmian w gospodarce, gdyż kluczowe skł...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL