Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wynagrodzenia

Sezon na podwyżki w państwowych firmach

123RF
W częœci koncernów energetycznych zwišzkowcy już zgłosili postulaty płacowe. W innych spory zbiorowe sš na ukończeniu. Z kolei kopalnie szykujš układy pracownicze.

Ze sporem zbiorowym mamy do czynienia w należšcej do Energi Elektrowni Ostrołęka. Wybuchł jeszcze w 2017 roku, bo wbrew ustaleniom nie wypłacono jednorazowo 1 tys. zł dla każdego pracownika. Działacze chcieli też podpisać porozumienia zbiorowe.

Wysyp postulatów

– Spór znajduje się dziœ na etapie rokowań. Strony zbliżajš się do wypracowania porozumienia – informuje „Rz" Adam Kasprzyk, rzecznik Energi. Nie ujawnia jednak żadnych szczegółów.

O podwyżki proszš też działacze w Polskiej Grupie Energetycznej. – Choć w PGE funkcjonuje mechanizm wzrostu wynagrodzeń pozwalajšcy jedynie na minimalne zwyżki wynagrodzeń, to prognozowana w tym roku inflacja, pokazywane olbrzymie zyski grupy, dynamika wzrostu płac, z jakš mamy obecnie do czynienia na rynku, skłania nas do wystšpienia z żšdaniami podwyżki płac œrednio o 500 zł – argumentuje Andrzej Nalepa, przewodniczšcy ZZPRC w Elektrowni Bełchatów.

Oczekiwania przekazano do zarzšdu PGE GiEK pod ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL