Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wydawnicze Premiery Miesišca

"Piękno to bolesna rana" - Eka Kurniawan

Magiczna opowieœć o brutalnym œwiecie. Czasy wojny i pokoju. Tajemnica rodzinnego skarbu, który „ukradł Pan Bóg”, zawirowania wielkiej historii oraz trudy codziennoœci. A w ich centrum kobieta — wieczna zakładniczka męskiego pragnienia.

Jedna z najlepszych powieœci roku według „The New York Timesa”. Autor nominowany do Nagrody Bookera. Indonezyjczyk Eka Kurniawan to kolejny, po Eleanor Catton oraz Richardzie Flanaganie, pisarz „zza końca œwiata”, który zachwycił czytelników w Europie i Stanach Zjednoczonych.


Dewi Ayu wie doskonale, że uroda potrafi być Ÿródłem nieszczęœcia. Uœwiadomiła jej to wojna, która wkroczyła w życie tyleż niespodziewanie, co definitywnie. Wywózki, więzienie, walki okupantów z partyzantami, rozdzielane rodziny i konfiskowane majštki. W burzliwym tyglu historii znalazło się jednak miejsce, o które dbała każda walczšca formacja – burdel. Odkšd kobieta trafiła tam po raz pierwszy, minęło wiele lat. Od tamtego czasu jest uwielbiana przez mężczyzn szukajšcych w jej ramionach słodkiego zapomnienia. Nie ma w mieœcie człowieka, który by jej nie znał, nie kochał lub nie nienawidził. Każda z jej trzech córek, jedna piękniejsza od drugiej, podzieliła los matki. Jak mawia Dewi Ayu: „nie ma gorszego przekleństwa od rodzenia ładnych kobiet w œwiecie mężczyzn zajadłych jak gonišce się psy”. Gdy więc kobieta zachodzi w cišżę czwarty raz, postanawia wzišć sprawy w swoje ręce i rzuca klštwę. Wkrótce miasto obiega wieœć o narodzinach potwora…

ródło: Materiał partnera

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL