Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wolnoœć

Janusz Korwin-Mikke: Gdybym był kobietš, wolałbym bawić się z "Dwójkš" niż w Berlinie

AFP
Gdybym był kobietš to wolałbym bawić się pod Pałacem Kultury im. Stalina w Warszawie a nawet z "Dwójkš" w Zakopanem, aniżeli w Berlinie czy w Kolonii - napisał na Facebooku Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolnoœć.

Wpis Korwin-Mikkego to komentarz do informacji, że w Berlinie organizatorzy zabawy sylwestrowej stworzyli strefy bezpieczeństwa dla kobiet.

W strefie bezpieczeństwa majš obecni być przedstawiciele niemieckiego oddziału Czerwonego Krzyża. Strefy sš przeznaczone dla kobiet, które padły ofiarš molestowania seksualnego lub czujš się napastowane. Stworzenie stref bezpieczeństwa wišże się z wydarzeniami z Kolonii, gdzie w noc sylwestrowš, 31 grudnia 2015 roku doszło do licznych przypadków napastowania kobiet przez grupy mężczyzn - głównie imigrantów.

"W Berlinie organizator 'Sylwestra' wymyœlił specjalne strefy bezpieczeństwa dla kobiet! Czyli: wszystkie inne miejsca to strefy niebezpieczne!" - zauważył Korwin-Mikke.

"A co z równoœciš płci?" - pyta jednoczeœnie eurodeputowany.

W Niemczech stworzenie stref bezpieczeństwa w Berlinie również spotyka się z krytykš - zwraca się uwagę, że pomysł jest dyskryminujšcy i nie rozwišzuje problemu nadużyć seksualnych.

ródło: rp.pl/PAP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL