Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wojna w Syrii

Rosja: Umiarkowana opozycja w Syrii? Kto to?

AFP
Nikt nie zdefiniował kim jest umiarkowana opozycja w Syrii - oœwiadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z rosyjskš telewizjš.

Rosyjskie lotnictwo od 30 wrzeœnia prowadzi w Syrii naloty. Kreml twierdzi, że lotnictwo atakuje pozycje Państwa Islamskiego, ale według zachodnich polityków Rosjanie atakujš zarówno IS, jak i przedstawicieli opozycji, którzy od 2011 roku prowadzš walkę z reżimem Baszara el-Asada. Według danych brytyjskiego ministerstwa obrony tylko 1 na 20 nalotów wymierzony jest w IS. Moskwa nie ukrywa swojego poparcia dla Asada - tymczasem Zachód uważa, że warunkiem pokoju w Syrii jest zmiana władzy i odejœcie obecnego prezydenta.

- Nikt nie wyjaœnił czym jest umiarkowana opozycja, Władimir Putin był bardzo zainteresowany tš kwestiš i pytał w czym umiarkowana opozycja różni się od nieumiarkowanej - mówił Pieskow w rozmowie ze stacjš Rossija 1.

Pieskow stwierdził jednoczeœnie, że działania Rosji w Syrii sš absolutnie transparentne, a informacje, że rosyjskie lotnictwo atakuje nie tylko Państwo Islamskie sš elementem "wojny informacyjnej". - Zdarza się, że informacje o zaatakowaniu przez nas innych niż IS celów pojawiajš się zanim nasze myœliwce poderwš się do lotu - zauważył Pieskow.

ródło: Russia Today

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL