Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wojna w Syrii

Rosja o ataku USA w Syrii: "akt agresji"

AFP
Władimir Putin omawiał z członkami Rady Bezpieczeństwa Rosji sytuację w Syrii po ataku USA na bazę lotniczš sił syryjskich. - Działania Waszyngtonu jeszcze raz zostały zakwalifikowane jako akt agresji - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Dodał, że atak amerykański był sprzeczny z prawem międzynarodowym. Powiedział, że na spotkaniu prezydenta z członkami Rady Bezpieczeństwa "wyrażono głębokie zaniepokojenie w zwišzku z nieuchronnymi negatywnymi konsekwencjami tego rodzaju agresywnych działań dla wspólnych wysiłków w walce z terroryzmem".

Pieskow powiedział również, że "wyrażono ubolewanie w zwišzku ze szkodš dla dwustronnych stosunków rosyjsko-amerykańskich", jakš wyrzšdził atak USA.

Omawiano także "różne kwestie zwišzane z kontynuacjš operacji sił powietrzno-kosmicznych Rosji służšcych wsparciu antyterrorystycznej operacji sił zbrojnych Syrii".

W pištek nad ranem siły USA dokonały ataku na bazę lotnictwa syryjskiego z użyciem 59 pocisków manewrujšcych Tomahawk. Była to odpowiedŸ na wtorkowy atak broniš chemicznš na opanowane przez rebeliantów miasto Chan Szajchun w prowincji Idlib, w którym zginęło 86 osób i o który Waszyngton oskarżył reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL