Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Warszawa

Radni PO przeciw pomnikowi na Placu Piłsudskiego. "PiS przegra, pomnika nie będzie"

Twitter/Hanna Gronkiewicz-Waltz
Na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się prace nad budowš pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. - PiS przegra za rok, wtedy tego pomnika tam nie będzie - twierdzš radni PO.

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się już prace zwišzane z ogrodzeniem terenu wokół budowy. Pozwolenie w tej sprawie wydał wojewoda Zdzisław Sipiera.

Z decyzjš wojewody nie zgadza się Platforma Obywatelska. Przedstawiciele partii zorganizowali dziœ przy Placu Piłsudskiego konferencję prasowš. 

- Prawo i Sprawiedliwoœć zdecydowało się anektować łamišc prawo i trzy ustawy - powiedział Rafał Trzaskowski, wspólny kandydat PO i Nowoczesnej w wyborach prezydenckich w Warszawie.

Zdaniem polityka PO dobrym rozwišzaniem byłoby zorganizowanie referendum wœród mieszkańców stolicy. - Nie wyobrażam sobie, by ten pomnik tu stanšł - dodał.

O gwałcie na samorzšdnoœci i wolnoœci mieszkańców mówiš natomiast radni PO. Rada Warszawy nie wyraziła zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego. Za takim stanowiskiem było 33 radnych, dwie osoby się wstrzymały, a 23 były przeciw.

Radni PiS podkreœlajš, że jest to stanowisko Platformy Obywatelskiej. 

- Przegracie za rok, wtedy tego pomnika tam nie będzie - powiedział do radnych z PiS przewodniczšcy klubu PO Jarosław Szostakowski.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL