Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Warszawa

Zmarł uczestnik Maratonu Warszawskiego

PAP/Leszek Szymański
Zmarł jeden z uczestników niedzielnego Maratonu Warszawskiego - poinformowali w poniedziałek organizatorzy. Zawodnik przytomnoœć stracił w trakcie biegu, został przewieziony do szpitala, ale mimo kilkugodzinnej akcji ratunkowej nie udało się go uratować.

"Ze smutkiem zawiadamiamy, że jeden z uczestników 39. PZU Maratonu Warszawskiego stracił przytomnoœć na trasie biegu. Służby ratownicze obsługujšce bieg udzieliły natychmiastowej pomocy, karetka zabezpieczenia medycznego imprezy po półtorej minuty od wezwania była na miejscu. Zawodnik został przewieziony do Szpitala Bielańskiego, gdzie, po kilkugodzinnej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować. Myœlami jesteœmy z rodzinš biegacza, której składamy wyrazy głębokiego współczucia" - napisano na oficjalnej stronie imprezy. 

Zapewniono także o pełnej współpracy ze służbami publicznymi w celu wyjaœnienia wszystkich okolicznoœci zdarzenia. 

Rywalizację na ulicach Warszawy wygrał Błażej Brzeziński (WKS Œlšsk Wrocław), który wynikiem 2:11.27 poprawił rekord życiowy. To również czas lepszy od minimum PZLA na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie. W gronie kobiet najszybsza była Etiopka Bekelu Beji Geletu - 2:35.09. 

Dystans 42 km 195 m pokonało 5458 osób z 57 krajów.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL