Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wydawnicze Premiery Miesišca

Biała wódka, czarny ptak - Wiesław Weiss

Biała wódka, czarny ptak to œwietny przykład rasowego kryminału, gdzie najnowsza historia miesza się z nieco starszš. Bezbłędnie opisane realia pozwalajš się wtopić w zagadkę kryminalnš, jakby ta działa się wokół nas. Intryga jest przez to wcišgajšca i ani się obejrzysz, jak żałujesz, że dobrnšłeœ do końca. – Kazik Staszewski

 

 

13 grudnia 1981 roku w Warszawie zniknęła bez wieœci znana i ceniona pisarka Anna Eckart, obywatelka Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Polskie władze i służby nabrały wody w usta, nikt nic nie wie o losie Eckart. Kilka miesięcy póŸniej jej synowa, Polka, przyjeżdża do Warszawy i prosi znajomego dziennikarza – swego byłego kochanka – by przeprowadził prywatne œledztwo.

Mężczyzna, niedawno w ramach represji wyrzucony z pracy w gazecie, angażuje się w sprawę, choć wie, że jest inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Doœć szybko wychodzi na jaw, że Anna Eckart opuœciła Warszawę, i dziennikarz rusza w Polskę, do małego miasta w zachodniej częœci kraju, tam, gdzie w niewiadomym celu wybrała się pisarka. Bohater nie wie jeszcze, w jakie wpakował się kłopoty i że rozwišzania zagadki zaginięcia Anny Eckart powinien szukać w przeszłoœci – …w czasach II wojny œwiatowej.

Poczštkujšcy dziennikarz, którego odsunęła od pracy cenzura, uwikłany w historię z udziałem gwiazd z NRD: dojrzałej damy literatury i młodej seksbomby. Pierwsze dni stanu wojennego w Warszawie i na wielkopolskiej prowincji, zbrodnia, demony przeszłoœci, obyczajowe skandale i tajemnice małego miasteczka. Wszystko to w thrillerze Wiesława Weissa, który pozostawia niedosyt i rozbudza apetyt, bo lektura wcišga i chce się czytać dalej. Na szczęœcie autor zapowiada cišg dalszy. Oby jak najszybciej.

Grzegorz Kalinowski – autor cyklu powieœciowego Œmierć frajerom

Wiesław Weiss –Wiesław Weiss – dziennikarz muzyczny, współtwórca i redaktor naczelny miesięczników „Tylko Rock” (1991–2002) i „Teraz Rock” (od 2003), w latach 80. i 90. głos Trójki. Autor wielu ksišżek na temat rocka i popkultury, w tym bestsellerowej Rock Encyklopedii, tomu wywiadów Sztuka rebelii, opracowania O krowach, œwiniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd, albumu Kult. Biała księga oraz biografii Tomek Beksiński. Portret prawdziwy, która ukaże się we wrzeœniu 2016 r.

 

 

ródło: MATERIAŁ PARTNERA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL