Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

Kancelaria PwC Legal doradcš firmy Profi w procesie jej przejęcia przez Bounty Brands

Adobe Stock
Bounty Brands, należšce do funduszu Coast2Coast, przejmie firmę Profi, wielkopolskiego producenta żywnoœci gotowej do spożycia. Doradcš Profi w procesie sprzedaży była kancelaria PwC Legal. Transakcja wymaga jeszcze zgodny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Profi to czołowy na polskim rynku producent żywnoœci gotowej do spożycia, działajšcy od 1993 roku. W swojej ofercie posiada różnorodne produkty z kilkunastu kategorii, w tym: pasztety, konserwy mięsne, zupy, a także bardzo szybko rosnšcy segment dań gotowych, zup błyskawicznych, czy sałatek lunchowych. Zakład produkcyjny firmy znajduje się w Grabowie nad Prosnš. Spółka zatrudnia obecnie ponad 300 osób.

Bounty Brands, należšce do południowoafrykańskiego funduszu inwestycyjnego Coast2Coast w paŸdzierniku złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia wyłšcznej kontroli nad spółkami Profi. To kolejna akwizycja Bounty Brands w Polsce w cišgu ostatnich dwóch lat. Wczeœniej firma przejęła dwa podmioty: Sonko oraz Stella Pack.

Kancelaria PwC Legal była doradcš spółek Profi w procesie ich przejęcia przez Bounty Brands. Zakres usług obejmował zarówno doradztwo prawne, jak również podatkowe, w tym. m.in. przygotowanie kompleksowej dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w negocjacjach. W skład zespołu projektowego ze strony PwC Legal wchodzili: Jacek Pawłowski, Beata Kiedrowicz, Ewa Derkacz-Smolna i Marta Gocał. Za doradztwo w zakresie częœci podatkowej odpowiadali Jacek Jarosz, Dorota Wolna i Mikołaj Kondej.

Doradcš prawnym funduszu Coast2Coast była kancelaria CMS Cameron McKenna.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL