Doradztwo Dentons obejmowało przeprowadzenie badania due diligence po stronie sprzedającego oraz wewnętrzną restrukturyzację poprzedzającą sprzedaż, a także przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Transakcja obejmuje nabycie przez PGE czterech elektrociepłowni: Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń oraz sieci dystrybucji ciepła w Toruniu, Elektrowni Rybnik, a także nabycie wszystkich akcji EDF w ZEC Kogeneracja, która jest właścicielem czterech elektrociepłowni: Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze.

„PGE nabywa doskonałe aktywa po wieloletniej inwestycji grupy EDF w Polsce. To największa od 5 lat transakcja w polskim sektorze energetycznym, a także jedna z największych tego typu transakcji w Europie w ostatnich latach." – komentuje Piotr Dulewicz, partner kierujący Zespołem Fuzji i Przejęć w warszawskim biurze Dentons.

„Jest to kolejna w tym roku strategiczna transakcja w polskim sektorze energetycznym, po przejęciu przez Eneę od francuskiego koncernu Engie Elektrowni Połaniec, przy której doradzała kancelaria Dentons, a także następny krok w kierunku realizacji długofalowego programu konsolidacji sektora energetycznego w naszym kraju." – komentuje Arkadiusz Krasnodębski, lider Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych Dentons w Europie.

Transakcja była prowadzona przez partnerów z Zespołu Fuzji i Przejęć Piotra Dulewicza oraz Pawła Grabowskiego wspólnie z członkami Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych kierowanego przez Arkadiusza Krasnodębskiego. Do kluczowych prawników doradzających przy transakcji należeli także partner Tomasz Janas oraz counsel Marceli Kasperkiewicz, z którymi współpracowali partnerzy i prawnicy z wielu zespołów kancelarii, dzięki czemu mogliśmy wesprzeć klienta przy realizacji tej znaczącej nie tylko w skali Polski transakcji.