Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W kancelariach

CDZ doradcš TFI Capital Partners przy inwestycji w sieć supermarketów Piotr i Paweł

123RF
Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała funduszom zarzšdzanym przez TFI Capital Partners przy inwestycji finansowej w grupę Piotr i Paweł, ogólnopolskš sieć supermarketów, w której działa 145 sklepów.

Doradztwo CDZ objęło opracowanie, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej, która została sfinalizowana 22 lutego 2018 roku i weszła w życie niezwłocznie, gdyż, nie wymagała ona zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jako że w transakcji uczestniczyła instytucja finansowa.

Od listopada 2017 sieć Piotr i Paweł jest w procesie poszukiwania inwestora strategicznego, który ma zapewnić stabilnoœć relacji z partnerami biznesowymi i instytucjami finansowymi. Inwestycja TFI Capital Partners jest wsparciem finansowym w drodze do wyboru inwestora branżowego.

"Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwajš już procesy due diligence, po których nastšpi wybór inwestora" – napisano w komunikacie.

"Wsparcie finansowe ze strony TFI Capital Partners oraz know-how Grupy Capital Partners stabilizujš sytuację sieci Piotr i Paweł, a wejœcie TFI Capital Partners w strukturę własnoœciowš daje komfort optymalnego przeprowadzenia transakcji z jednym z rozważanych inwestorów branżowych, dla których sieć ta jest atrakcyjnym aktywem" – powiedział prezes TFI Capital Adam Chełchowski.

Zespołem prawników CDZ doradzajšcym przy transakcji kierowali wspólnik Maciej Kotlicki oraz radca prawny Aleksandra Szyszko-Kamińska, specjalizujšcy się w transakcjach fuzji i przejęć, mi.in dla funduszy inwestycyjnych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL