Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ustrój i kompetencje

Nowe pomysły PiS na zmiany ordynacji w wyborach samorzšdowych

123RF
PiS chce zlikwidować drugš turę wyborów samorzšdowych na wójta, burmistrza i prezydenta miasta – ujawnił Sławomir Neumann, polityk PO.

Neumann powiedział "Gazecie Wyborczej", że o szczegółach dot. zmian ordynacji w wyborach samorzšdowych, dowiedział się o jednego z polityków PiS.

Wœród proponowanych zmian jest wprowadzenie tylko jednej tury w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta, jednomandatowe okręgi w powiatach powyżej 20 tys. mieszkańców, a co więcej w wyborach powyżej powiatów nie będš mogły startować komitety obywatelskie, lecz tylko partyjne.

- Dla mnie takie manipulowanie przy ordynacji wyborczej jest niczym innym, jak przechylaniem boiska po to, żeby uzyskać okreœlony rezultat, kiedy się nie ma odpowiedniego poparcia – skomentowała projekt PiS Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Przypomnijmy, iż wczeœniej PiS zapowiedział wprowadzenie ograniczenia kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów do dwóch z mocš wstecznš. Partia Jarosława Kaczyńskiego ogłosiła też utworzenie metropolii warszawskiej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL