Urzędnicy

Jan Kasprzyk nowym szefem Urzędu ds. Kombatantów

Jan Kasprzyk i Elżbieta Rafalska
MRPiPS
Jan Kasprzyk odebrał z rąk minister Elżbiety Rafalskiej powołanie na szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Od 1 lutego br. był on p.o. szefa UdsKiOR.
Wręczając powołanie minister Rafalska dziękowała Panu Janowi Kasprzykowi za dotychczasowe działania na rzecz kombatantów i wyraziła przekonanie, że dalsza współpraca będzie przebiegała w równie owocny sposób.
Jan Józef Kasprzyk urodził się 12 marca 1975 r. w Warszawie w rodzinie o tradycjach niepodległościowych. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wyższego Kursu Obronnego Akademii Obrony Narodowej. Przygotowuje pracę doktorską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest autorem wielu publikacji poświęconych najnowszej historii Polski.
Od 2002 roku jest radnym dzielnicy Ochota w Warszawie. Za popularyzowanie historii Polski i krzewienie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia uhonorowany przez Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zasługi. Odznaczony został także złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Medalem „Pro Memoria", Medalem „Pro Patria", medalem Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego, odznaką „Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej".
Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL