Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Unia Europejska

Tusk może zaproponować dalsze działania w sprawie uchodźców

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk napisał w czwartek list do liderów UE, w którym wskazuje, że wprowadzenie systemu kwotowania uchodŸców okazało się nieskuteczne i podzieliło państwa członkowskie. Zapowiada, że jeœli nie będzie w tej sprawie rozwišzania do czerwca 2018 r., on zaproponuje "dalsze działania".

"Kwestia obowišzkowych kwot okazała się wysoce dezintegrujšca, a podejœcie to okazało się nieskuteczne" - zaznaczył Tusk w liœcie, z którym zapoznała się PAP.

Przewodniczšcy Rady Europejskiej zapowiada w liœcie, że jeœli do czerwca 2018 r. nie będzie rozwišzania, m.in. w kwestii obowišzkowych kwot uchodŸców, on przedstawi "dalsze działania".

 

ródło: Tusk chce, żeby w przyszłym budżecie znalazły się miliardy na migrację

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk chce, żeby w przyszłym budżecie unijnym zostały przeznaczone miliardy euro na kwestię rozwišzania problemu nielegalnej migracji - podało PAP Ÿródło w instytucjach unijnych.

"Chodzi o duże œrodki finansowe w nowym budżecie UE, majšce na celu powstrzymanie migracji. Mówimy o miliardach euro w długoterminowej perspektywie" - powiedziało PAP Ÿródło z instytucjach unijnych.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL