Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Unia Europejska

Tusk może zaproponować dalsze działania w sprawie uchodźców

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk napisał w czwartek list do liderów UE, w którym wskazuje, że wprowadzenie systemu kwotowania uchodźców okazało się nieskuteczne i podzieliło państwa członkowskie. Zapowiada, że jeśli nie będzie w tej sprawie rozwiązania do czerwca 2018 r., on zaproponuje "dalsze działania".

"Kwestia obowiązkowych kwot okazała się wysoce dezintegrująca, a podejście to okazało się nieskuteczne" - zaznaczył Tusk w liście, z którym zapoznała się PAP.

Przewodniczący Rady Europejskiej zapowiada w liście, że jeśli do czerwca 2018 r. nie będzie rozwiązania, m.in. w kwestii obowiązkowych kwot uchodźców, on przedstawi "dalsze działania".

 

Źródło: Tusk chce, żeby w przyszłym budżecie znalazły się miliardy na migrację

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk chce, żeby w przyszłym budżecie unijnym zostały przeznaczone miliardy euro na kwestię rozwiązania problemu nielegalnej migracji - podało PAP źródło w instytucjach unijnych.

"Chodzi o duże środki finansowe w nowym budżecie UE, mające na celu powstrzymanie migracji. Mówimy o miliardach euro w długoterminowej perspektywie" - powiedziało PAP źródło z instytucjach unijnych.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL