Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Unia Europejska

Saryusz-Wolski traci miejsca w komisjach PE

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski przestanie być członkiem komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, zasišdzie natomiast w komisji petycji - poinformował szef europarlamentu Antonio Tajani.

W komisji spraw zagranicznych PE Saryusz-Wolskiego zastšpi europosłanka PO Julia Pitera, a jego miejsce w komisji spraw konstytucyjnych zajmie Michał Boni. Saryusz-Wolski zajmie miejsce w komisji petycji, zwolnione przez Piterę.

Zmiany te to rezultat wykluczenia Saryusz-Wolskiego z Platformy Obywatelskiej oraz z centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL), która tworzy największš frakcję w europarlamencie. Europoseł został wykluczony z tych partii w ubiegłym tygodniu, gdy polski rzšd oficjalnie zgłosił jego kandydaturę na przewodniczšcego Rady Europejskiej.

EPL popierała kandydaturę dotychczasowego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który w czwartek został wybrany przez przywódców państw UE na drugš kadencję na tym stanowisku. Przeciwko jego reelekcji był tylko polski rzšd.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL