Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

UchodŸcy

"Bild": 390 tys. Syryjczyków z prawem do sprowadzenia rodzin do Niemiec

AFP
Liczba uchodŸców z Syrii, którzy majš prawo do sprowadzenia członków swoich rodzin do Niemiec, wzroœnie w marcu 2018 roku do niemal 390 tys. - twierdzi "Bild", powołujšc się na szacunki rzšdu w Berlinie. Nie wiadomo, ile osób faktycznie przyjedzie.

Z decyzji o azylu podjętych w latach 2015 i 2016 wynika, że potencjalna liczba Syryjczyków, którzy sš uprawnieni do sprowadzenia członków rodzin, wynosi około 267,5 tys. - pisze niemiecki tabloid.

"W marcu 2018 roku ta potencjalna liczba zwiększy się o 120 tys." - podaje "Bild", zaznaczajšc, że oznacza to, iż przyszłym roku prawie 390 tys. Syryjczyków będzie miało prawo do sprowadzenia swoich rodzin.

Gazeta zauważa, że na razie napływ członków rodzin do Niemiec jest niewielki, a wynika to m.in. z długiego czasu oczekiwania na niemieckš wizę w placówkach dyplomatycznych RFN. Czas oczekiwania dochodzi do 16 miesięcy - informuje tabloid.

Redakcja zaznacza, że większoœć Niemców jest nastawiona sceptycznie do przyjmowania rodzin uchodŸców. Z sondażu instytutu INSA przeprowadzonego na zlecenie "Bilda" wynika, że 58,3 proc. pytanych jest przeciwnych, a 41,7 proc. jest za umożliwieniem rodzinom przyjazdu do Niemiec.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL