Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Turystyka

Afryka czy Europa - który kierunek wybrać na wakacje?

Afryka czy Europa, to z pewnoœciš jedno z pytań, jakie może chodzić po głowie niezdecydowanym turystom, którzy szukajš lokalizacji na urlop w sezonie 2018. Można wymienić wiele plusów i zapewne kilka minusów wyboru każdego z kierunków. Co warto zatem brać pod rozwagę decydujšc się na wakacje w Europie, a co, jeżeli skłonimy się ku Afryce?

Afryka – co warto zobaczyć wyjeżdżajšc na urlop w sezonie 2017?

 

Afryka, to nie tylko popularne egipskie piramidy, z którymi w pierwszym momencie kojarzy nam się ten kontynent. Co zatem warto jeszcze zobaczyć i dlaczego warto zdecydować się na Afrykę w sezonie 2017?

Przede wszystkim, jak powszechnie wiadomo pogoda w Afryce jest zgoła odmienna od tej, która często może nas spotkać w Europie. Wyjeżdżajšc do Afryki słonecznš pogodę mamy niemalże gwarantowanš. Nie każdy jednak lubi upały, dlatego warto przemyœleć, czy temperatury oscylujšce w granicach 40 stopni nie będš dla nas zbyt męczšce. Dla niektórych inny klimat może być wykańczajšcy i zamiast wypoczšć będziemy odczuwać dyskomfort termiczny i spadek sił witalnych.

Spoœród popularnych kierunków na najbliższy sezon warto wzišć pod uwagę kilka. Przede wszystkim w czołówce wcišż znajduje się Marrakesz ze wszystkimi cennymi zabytkami, meczetami, medynš i pałacami.

Wcišż nie słabnie zainteresowanie Kapsztadem, to miasto przycišga turystów niesamowitymi widokami, tętnišcymi życiem kawiarniami w Waterfront, pomnikami i całš masš muzeów.

Prawda jest jednak taka, że polskiego turystę bardzo często trudno namówić na Afrykę w takim właœnie wydaniu. Dla wielu Afryka, to wcišż egipskie rafy i wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Afryka ma wiele do zaoferowania, trzeba jednak zmienić samo podejœcie do krajów tego kontynentu, często mamy stereotypowe wyobrażenia, które z prawdš nie majš wiele wspólnego.

 

Europa – ciekawe destynacje na wakacje 2017

 

Europa jest bardziej przystępna, niekoniecznie cenowo, głównie kulturowo. Wielu turystów majšc do wyboru Europę i Afrykę zdecyduje się na zwiedzanie Paryża, Barcelony czy Wenecji. Sš to miejsca, które znamy z telewizji i opowiadań i wielu z nas ma ochotę zobaczyć je na żywo.

Wspomniane miejsca sš najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez turystów od wielu lat. Nie przeszkadzajš im tłumy ludzi, wysokie ceny i koniecznoœć spędzania wielu godzin w kolejkach do muzeów.

Ten sezon nie odbiega w tej kwestii od poprzednich. Nadal najlepiej sprzedajšcymi się wycieczkami objazdowymi sš te po Francji, Hiszpanii i Włoszech. Jeœli chodzi o wypoczynek, to ostatnimi laty króluje Chorwacja i Grecja – nie tylko ze względu na to, co majš do zaoferowania, ale również na stosunkowo niewygórowane ceny.

 

Gdzie szukać ciekawych wyjazdów do Europy i Afryki?

 

Ciekawe oferty wakacji w Afryce i Europie znajdziemy przede wszystkim na portalach turystycznych typu https://www.fostertravel.pl/.

Z pewnoœciš nawet najbardziej niezdecydowany, czy też wymagajšcy turysta znajdzie coœ dla siebie pod tym adresem strony internetowej. W dzisiejszych czasach warto szukać ofert wyjazdów turystycznych właœnie na Internecie.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL