Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Turystyka

Apartament – najlepsze miejsce na nocleg we Wrocławiu

Wrocław jest miastem, które bardzo chętnie odwiedzajš zarówno polscy, jak i zagraniczni turyœci. Miasto to ma im do zaoferowania bardzo wiele różnorodnych atrakcji: zabytki, muzea, duże imprezy kulturalne.

Można oczywiœcie przyjechać do tego miasta na jeden dzień, ale wtedy zobaczymy tylko znikomš częœć najważniejszych miejsc, które koniecznie należy we Wrocławiu zobaczyć. Zdecydowanie więc trzeba do miasta przyjechać na dłużej, choćby na jeden z długich weekendów. Warto zrobić to tym bardziej, że we Wrocławiu nie ma trudnoœci ze znalezieniem noclegu.

Gdzie nocować w stolicy Dolnego Œlšska?

Baza noclegowa jest nie tylko bogata, ale także bardzo różnorodna. Oprócz hoteli – mniej i bardziej komfortowych – czekajš także apartamenty. Stanowiš one w ostatnim czasie bardzo dużš konkurencję. Sš wybierane zarówno przez młodych, jak i trochę starszych turystów, przez rodziny z dziećmi i biznesmenów. Atrakcyjna lokalizacja – atrakcyjne, szczególnie popularne wœród turystów miejsca sš oddalone od większoœci apartamentów o kilka minut spokojnego spaceru. Także biznesmeni majš blisko do urzędów i różnego rodzaju instytucji. Jednš z największych zalet apartamentów – ceniš jš w równym stopniu turyœci, jak i osoby przyjeżdżajšce do Wrocławia służbowo – jest fakt, iż można w nich poczuć się niemal, jak we własnym domu. Do dyspozycji goœci jest bowiem nie tylko sypialnia, ale także salon z odbiornikiem TV i aneks kuchenny. Wyposażenie aneksu kuchennego jest na tyle bogate, że samodzielne przygotowanie nawet trzech posiłków dziennie nie stanowi najmniejszego problemu. Do tego takie posiłki sš mniej kosztowne niż te w restauracjach. A przecież nie wszyscy, którzy odwiedzajš miasto to osoby zamożne. Turyœci i inni goœcie, którzy odwiedzš Wrocław własnym œrodkiem transportu i wybiorš na nocleg apartament nie będš musieli martwić się o znalezienie wolnego i bezpiecznego miejsca do parkowania. Przy apartamentach sš bowiem obszerne parkingi dla zmotoryzowanych goœci. Zachętš do wynajęcia apartamentu na weekend, czy na wakacje jest także przystępna cena.

Co można robić we Wrocławiu?

Oczywiœcie można przede wszystkim zwiedzać zabytki. Na pewno koniecznie trzeba zobaczyć katedrę œwiętego Jana Chrzciciela, Panoramę Racławickš oraz Rynek wraz z Ratuszem. Ale we Wrocławiu jest także ogród botaniczny i zoologiczny (jego częœciš jest Afrykarium prezentujšce florę i faunę Afryki), Multimedialna Fontanna i wiele innych niezwykle interesujšcych miejsc. Nie zapominajmy o jeszcze jednej atrakcji, której nie ma w żadnym innym mieœcie. Pamiętajmy o wrocławskich krasnalach, których na chwilę obecnš jest w mieœcie 400.

Możliwoœć dotarcia do Wrocławia zarówno pocišgiem, samolotem, jak i własnym autem sprawia, że miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów nie tylko z Polski, ale także z najdalszych zakštków Europy. Gdzie szukać apartamentów we Wrocławiu? Oczywiœcie najszybciej i najłatwiej korzystajšc z pomocy Internetu, gdzie znaleŸć można popularne portale z bazš noclegowš np. luxurysleeping.pl

 

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL