Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Transport

Minister poleciał z Modlina

Minister Gavin Williamson podczas pobytu w Warszawie
AFP
Brytyjski minister obrony, Gavin Williamson, na dwa dni przed Wigiliš odleciał do Birmingham z podwarszawskiego lotniska w Modlinie. W Polsce był z wizytš oficjalnš, jako członek delegacji premier Theresy May.

Gavin Williamson poleciał Ryanairem do Birmingham, z ominięciem Londynu, gdzie wtedy hulały zamiecie œnieżne. Leszek Chorzewski, p.o. prezes mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, nie ukrywał swojego zadowolenia. — Nasz port doskonale uzupełnia ofertę Lotniska Chopina w Warszawie. Pasażerowie majš u nas do wyboru wiele regularnych połšczeń, a znajdujemy się zaledwie 40 minut od centrum Warszawy — mówił Chorzewski portalowi Rynek Lotniczy.

Rzeczywiœcie brytyjska oferta modlińskiego lotniska jest wyjštkowo bogata — Ryanair to jedyna linia która operuje z tego portu. Lata do Londynu Stansted, Manchesteru, Glasgow, Birmingham, Bristolu, Liverpoolu, Edynburga, East Midlands, Leeds i Newcastle. Z tego lotniska korzystajš również często przedstawiciele irlandzkiego rzšdu. Ryanair lata z Modlina do Dublina, Shannon i do Belfastu w Irlandii Północnej.

Minister Williamson był w Warszawie dwa dni i podpisał z polskim rzšdem oficjalny pakt o współpracy w zakresie bezpieczeństwa i obrony.

Brytyjskie elity nie majš problemu z korzystaniem z mniejszych portów i niskokosztowych przewoŸników. O ile podczas dalekich podróży najczęœciej wybierajš British Airways, o tyle np. ksišżę William i księżna Kate, a także ksišżę Harry wielokrotnie korzystali już z brytyjskiego easyJeta, najlepszej niskokosztowej linii na rynku europejskim, ale również i z Ryanaira. Nie majš wówczas zagwarantowanego żadnego specjalnego traktowania na pokładzie, korzystajš jedynie z przywilejów klasy rezerwacyjnej, w jakiej został wykupiony ich bilet.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL