Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Afganistan: Co najmniej 17 zabitych w zamachu na pogrzebie polityka

AFP
Co najmniej 17 osób zginęło, a 14 zostało rannych w niedzielę na skutek wybuchu ładunku wybuchowego na pogrzebie lokalnego polityka w Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu - poinformował rzecznik władz prowincji Nangarhar.

Według rzecznika eksplodowała bomba umieszczona na motorowerze zaparkowanym w pobliżu cmentarza, gdzie odbywał się pogrzeb byłego szefa lokalnych władz. Wszystkie ofiary œmiertelne to cywile. Bilans zabitych może jeszcze wzrosnšć, bo kilka osób z obrażeniami jest w stanie krytycznym.

Inne Ÿródła podajš, że w zamachu zginęło od 13 do 15 osób, a ok. 30 zostało rannych.

Z pierwszych informacji o zajœciu wynikało, że atak przeprowadził zamachowiec samobójca.

Na razie nikt nie przyznał się do dokonania zamachu. Jak pisze agencja dpa, swój udział wykluczyli talibowie. Media przypominajš jednak, że w tej częœci Afganistanu działajš również bojownicy Państwa Islamskiego (IS), których pozycje sš bombardowane przez afgańskie i amerykańskie siły.

 

Zaledwie kilka dni wczeœniej IS przyznało się do samobójczego zamachu bombowego, w którym w czwartek w stolicy Afganistanu Kabulu zginęło co najmniej 40 osób, a 30 zostało rannych. Celem była redakcja agencji prasowej Afghan Voice i sšsiednie szyickie centrum kultury.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL