Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Afganistan: Terroryści zaatakowali w Kabulu

AFP
Co najmniej 40 osób zginęło w czwartkowych zamachach bombowych, do których doszło w pobliżu meczetu i redakcji agencji prasowej Afghan Voice w stolicy Afganistanu Kabulu - poinformowało MSW.

- Celem ataku było centrum kultury Tabajan. Tam doszło do pierwszej eksplozji, gdy odbywała się uroczystoœć z okazji 38. rocznicy sowieckiej inwazji na Afganistan - powiedział zastępca rzecznika MSW Nasrat Rahimi. Po tym wybuchu doszło do dwóch kolejnych o mniejszej sile, które nie spowodowały ofiar.Według œwiadków w dyskusji panelowej w centrum kultury brało udział wielu uczniów.

Centrum kultury znajduje się obok agencji Afghan Voice. Dziennikarz tej agencji Sajid Abbas Hussaini powiedział, że pierwszy wybuch nastšpił przy wejœciu do budynku. Zginšł reporter agencji, a inny został ranny. Na stronie Afghan Voice na Facebooku zamieszczono zdjęcia zniszczonego budynku i ciał leżšcych na ziemi. Do ataku doszło w dzielnicy zamieszkanej głównie przez szyitów na zachodzie Kabulu.

Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu. Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid na Twitterze zaprzeczył, jakoby jego ruch miał z tym coœ wspólnego.

Jak zauważa Reuters, jest to już kolejny atak na afgańskie media w ostatnich latach. W listopadzie dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku uzbrojonych napastników przebranych za policjantów na siedzibę prywatnej telewizji Szamszad w Kabulu.

Zdaniem organizacji Reporterzy bez Granic (RsF) Afganistan jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów dla pracowników mediów.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL