Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Putin: Zaatakowali nas terroryści. Trzeba ich zabijać

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin oœwiadczył, że wybuch, do którego doszło w œrodę w supermarkecie w Petersburgu był atakiem terrorystycznym. W wyniku eksplozji rannych zostało 13 osób.

- Wczoraj w Petersburgu przeprowadzono atak terrorystyczny, niedawno Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła innš próbę zamachu - powiedział prezydent podczas spotkania na Kremlu z wojskowymi uczestniczšcymi w operacji w Syrii.

Putin polecił służbom bezpieczeństwa, aby te podczas zatrzymywania terrorystów postępowały zgodnie z prawem, ale jeœli życie funkcjonariuszy jest zagrożone, terroryœci powinni być zabijani na miejscu. Prezydent oœwiadczył, że "polecił szefowi FSB, aby przy zatrzymywaniu działać w ramach prawa". - Ale jeœli życie i zdrowie naszych funkcjonariuszy, oficerów jest zagrożone - działać stanowczo, nie zatrzymywać nikogo, eliminować bandytów na miejscu - dodał Putin.

Prezydent ocenił, że sytuacja pod względem bezpieczeństwa w Rosji uległaby znacznemu pogorszeniu, gdyby do kraju wróciły tysišce bojowników walczšcych w Syrii w szeregach Daesh. - A co by było, gdyby te tysišce, setki wróciły do nas, wróciły wyszkolone, uzbrojone, dobrze przygotowane? - zapytał retorycznie.

Z najnowszych ustaleń wynika, że w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w supermarkecie w Petersburgu rannych zostało 13 osób, z których osiem przebywa w szpitalach. Domowej roboty bomba była ukryta w częœci sklepu, w której przechowywane sš torby lub zakupy klientów.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL