Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Egipt: Dziesięć ofiar śmiertelnych ataku na kościół koptyjski

AdobeStock
Do 10 wzrósł bilans ofiar œmiertelnych ataku na koœciół koptyjski na południowych przedmieœciach Kairu - poinformował resort zdrowia Egiptu. Wœród zabitych jest trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa oraz napastnik, którego zastrzeliła policja.

Wczeœniej informowano o pięciu ofiarach œmiertelnych łšcznie ze sprawcš zamachu.

 

 

 

Wœród ofiar œmiertelnych jest trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Zamachowiec otworzył ogień na zewnštrz koœcioła Mar Mina, po czym chciał wedrzeć się do œrodka, ale został zabity przez policjantów. W wyniku ataku rany odniosło pięciu strażników; stan dwóch mężczyzn jest ciężki.

Agencja Reutera, powołujšc się na egipskš telewizję państwowš, informuje, że zamachowców było dwóch i drugiego napastnika już schwytano. Lokalne media podajš, że zabity zamachowiec miał na sobie pas z materiałami wybuchowymi oraz że w pobliżu koœcioła podłożono dwie bomby, które zostały rozbrojone.

Chrzeœcijańska mniejszoœć w Egipcie stanowi 10 proc. spoœród ok. 92 mln mieszkańców tego w większoœci muzułmańskiego państwa. Chrzeœcijanie w Egipcie regularnie padajš ofiarš ataków ze strony ekstremistów. W ostatnich miesišcach chrzeœcijańskie miejsca kultu były celem krwawych zamachów; do popełnienia większoœci z nich przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie.

Przed 7 stycznia, kiedy Koptowie obchodzš Boże Narodzenie, w okolicach chrzeœcijańskich œwištyń w Egipcie rozmieszczono dodatkowe patrole policyjne, a przed niektórymi dużymi koœciołami rozstawiono wykrywacze metalu.

 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL