Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Terroryzm

Egipt: Sześciu żołnierzy zginęło w ataku na Synaju

AFP
Sześciu egipskich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w ataku niezidentyfikowanych napastników na posterunek na półwyspie Synaj, gdzie Egipt zwalcza islamistycznych rebeliantów - poinformowała armia w oświadczeniu.

"Terroryści uzbrojeni w granaty i broń zaatakowali posterunek mieście Al-Arisz", stolicy muhafazy (prowincji) Synaj Północny, na północnym wybrzeżu półwyspu Synaj - czytamy w oświadczeniu.

Siły bezpieczeństwa przeszukały miejsce ataku i ruszyły w pościg za napastnikami. Dwóch napastników zostało zabitych, a jeden został ranny w wymianie ognia, która trwała około pół godziny - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

Ataki na egipskie siły bezpieczeństwa są częste od czasu, gdy związany z Bractwem Muzułmańskim prezydent Mohammed Mursi został obalony w 2013 roku przez wojsko w następstwie masowych protestów przeciwko jego islamistycznym rządom.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, ale od obalenia Mursiego na Synaju islamscy bojownicy związani z Daesh zabili setki egipskich żołnierzy i policjantów. 

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL