Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Egipt: Sześciu żołnierzy zginęło w ataku na Synaju

AFP
Szeœciu egipskich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w ataku niezidentyfikowanych napastników na posterunek na półwyspie Synaj, gdzie Egipt zwalcza islamistycznych rebeliantów - poinformowała armia w oœwiadczeniu.

"Terroryœci uzbrojeni w granaty i broń zaatakowali posterunek mieœcie Al-Arisz", stolicy muhafazy (prowincji) Synaj Północny, na północnym wybrzeżu półwyspu Synaj - czytamy w oœwiadczeniu.

Siły bezpieczeństwa przeszukały miejsce ataku i ruszyły w poœcig za napastnikami. Dwóch napastników zostało zabitych, a jeden został ranny w wymianie ognia, która trwała około pół godziny - poinformowały Ÿródła w siłach bezpieczeństwa.

Ataki na egipskie siły bezpieczeństwa sš częste od czasu, gdy zwišzany z Bractwem Muzułmańskim prezydent Mohammed Mursi został obalony w 2013 roku przez wojsko w następstwie masowych protestów przeciwko jego islamistycznym rzšdom.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, ale od obalenia Mursiego na Synaju islamscy bojownicy zwišzani z Daesh zabili setki egipskich żołnierzy i policjantów. 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL