Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Dworczyk: bezpieczeństwo Polski wynikiem konsekwentnej polityki rzšdu

Fotorzepa/ Mateusz Dšbrowski
To, że w Polsce jest bezpiecznie, jest m.in. wynikiem konsekwentnej polityki rzšdu RP - powiedział w pištek wiceszef MON Michał Dworczyk. Wyraził nadzieję, że po zamachu terrorystycznym w Barcelonie niektórzy politycy UE "zweryfikujš swoje pomysły na politykę migracyjnš".

Dworczyk w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie stwierdził, że zamach terrorystyczny, do którego doszło w Barcelonie jest kolejnym dowodem na to, że polityka migracyjna i polityka bezpieczeństwa powinna być prowadzona w sposób "niezwykle przemyœlany i odpowiedzialny".

"Wszyscy jesteœmy wstrzšœnięci informacjami napływajšcymi z Hiszpanii, łšczymy się w bólu z rodzinami ofiar" - mówił.

"Nie sposób zamykać oczy na to, że mamy poważny problem w Europie z napływem nielegalnych emigrantów" - stwierdził wiceszef MON. "Rzšd PiS obecnie stoi na stanowisku i będzie nadal stał, niezależnie od działań polityków europejskich i KE, że podstawowym obowišzkiem rzšdu RP jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli" - podkreœlił.

"To, że w Polsce jest bezpiecznie, jest m.in. wynikiem konsekwentnej polityki rzšdu RP" - oœwiadczył. "Mam nadzieję, że te dramatyczne wydarzenia też będš takim momentem refleksji niektórych urzędników KE i polityków UE do tego, żeby zweryfikować swoje pomysły na politykę migracyjnš i przymusowš relokację" - dodał.

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał na promenadę Las Ramblas w Barcelonie i taranował ludzi na swojej drodze. Zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wcišż pozostaje na wolnoœci. W pištek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, ranišc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

Według policji oba te zamachy wydajš się powišzane ze sobš oraz z wczeœniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w miejscowoœci Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL