Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko na Fjotolf Hansen

AFP
Odsiadujšcy wyrok w Norwegii masowy morderca Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko i widnieje obecnie w aktach stanu cywilnego jako Fjotolf Hansen - poinformował jego adwokat Oeystein Storrvik.

W ten sposób prawnik potwierdził informację podanš wczeœniej przez dziennik "Verdens Gang". Adwokat odmówił odpowiedzi na pytanie o powody decyzji swojego klienta.

Hansen to bardzo popularne w Norwegii nazwisko, natomiast Fjotolf to imię niezwykle rzadkie, jeœli nie nieznane - informuje AFP.

38-letni obecnie, skrajnie prawicowy ekstremista Breivik zabił 22 lipca 2011 roku 77 ludzi, dokonujšc w ten sposób największego w Norwegii w czasach pokojowych masowego morderstwa.

Breivik najpierw zdetonował samochód pułapkę w rzšdowej dzielnicy Oslo, co pocišgnęło za sobš osiem ofiar œmiertelnych, a następnie zastrzelił 69 osób, wœród nich wielu nastolatków, na młodzieżowej imprezie rzšdzšcej wówczas Partii Pracy.

Za wielokrotne zabójstwo Breivik został skazany na 21 lat pozbawienia wolnoœci z możliwoœciš jej przedłużania, dopóki będzie uznawany za groŸnego dla społeczeństwa - co jest w Norwegii najwyższym wymiarem kary.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL