Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

UE: Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker potępił ataki w Paryżu

Wikimedia Commons/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/Factio popularis Europaea
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker potępił atak, do jakiego doszło dzień wczeœniej w Paryżu, i przekazał wyrazy współczucia rodzinie zabitego policjanta i poszkodowanym funkcjonariuszom.

- Potępiamy przerażajšcy atak, do którego doszło wczoraj po południu na funkcjonariuszy francuskiej policji, podczas gdy wykonywali swoje obowišzki, ochraniajšc ludzi na Polach Elizejskich. Łšczymy się myœlami z rodzinami ofiar i wyrażamy solidarnoœć z prezydentem Francji Francois Hollande'em, francuskim rzšdem i mieszkańcami Francji. Europa jest zdeterminowana, by kontynuować walkę z terroryzmem. Obronimy razem demokratycznš i otwartš Europę - zadeklarowała rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreewa w imieniu szefa KE.

Jak dodała, Juncker pisze właœnie list do prezydenta Francji.

W strzelaninie, do której doszło w czwartek wieczorem w centrum Paryża, w pobliżu Pól Elizejskich, zginšł jeden policjant, a dwóch zostało rannych; napastnik nie żyje - poinformowało francuskie MSW i policja. Do ataku przyznało się tzw. Daesh, które twierdzi, że sprawcš strzelaniny jest osoba o pseudonimie Abu Yusuf al-Beljiki, obywatel Belgii.

Według belgijskiej prokuratury federalnej nic nie wskazuje, by napastnikiem był Belg. Zdaniem szefa MSW Belgii Jana Jambona napastnik był Francuzem.

W niedzielę we Francji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Termin drugiej tury to 7 maja.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL