Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Atak w Petersburgu: Jednak zamachowiec-samobójca?

AFP
Ładunek wybuchowy, który w poniedziałek eksplodował w metrze w Petersburgu, został zdetonowany przez zamachowca samobójcę, młodego mężczyznę pochodzšcego z Azji Centralnej - podały media rosyjskie, powołujšc się na Ÿródło w siłach bezpieczeństwa.

- Według jednej z wersji ładunek wybuchowy w petersburskim metrze uruchomił terrorysta samobójca. Zgodnie ze wstępnymi danymi jest to 23-letni mężczyzna pochodzšcy z Azji Centralnej - powiedziało Ÿródło. Dodało ono, że mężczyzna wniósł ładunek wybuchowy w plecaku i że domniemany sprawca był zwišzany z "radykalnymi islamistami".

Tymczasem mężczyzna, który - według wczeœniejszych doniesień - został sfilmowany przez kamery wideo w metrze i którego fotografię rozpowszechniły media elektroniczne, sam zgłosił się na policję i poinformował, że nie ma zwišzku z wybuchem.

AFP

Putin złożył kwiaty przy stacji metra

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył kwiaty koło stacji metra Technologiczeskij Institut, gdzie doszło do wybuchu. Prezydent spotkał się również z szefami resortów siłowych.

Putin po złożeniu kwiatów nie wypowiedział się dla mediów.

Telewizja Rossija24 powiadomiła póŸnym wieczorem, że prezydent spotkał się z szefami MSW, Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, Federalnej Służby Bezpieczeństwa i gwardii narodowej (Rosgwardii).

Jak poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, Putin został poinformowany o wstępnych wynikach œledztwa w sprawie eksplozji.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL