Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

"Bild": Polski kierowca walczył z zamachowcem

AFP
37-letni polski kierowca, którego ciężarówka została użyta do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Berlinie walczył z zamachowcem. Zastrzelony został już po tym, jak ciężarówka się zatrzymała - pisze "Bild" rekonstruujšc przebieg tragicznych zdarzeń z 19 grudnia.

Ciężarówka, która wjechała w tłum zgromadzony na jarmarku œwištecznym w Berlinie spowodowała œmierć 11 osób, a 48 zostało rannych. Sprawca zamachu wcišż nie został zatrzymany.

Według informacji podanych przez "Bild" Polak, który na pewno nie kierował ciężarówkš w momencie zamachu, próbował powstrzymać terrorystę, który zadał mu wówczas rany ostrym narzędziem, po czym - już po zatrzymaniu się pojazdu - zastrzelił polskiego kierowcę i wybiegł z pojazdu.

37-latek - według informacji "Bilda" - był œwiadom tego, co planuje zamachowiec i najprawdopodobniej próbował go powstrzymać.

O tym, że obrażenia na ciele Polaka wskazujš na to, iż walczył z napastnikiem, mówił już wczeœniej Ariel Żurawski, właœciciel firmy do którego należała ciężarówka i kuzyn ofiary.

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL