"Bild": Polski kierowca walczył z zamachowcem

aktualizacja: 21.12.2016, 09:58
Foto: AFP

37-letni polski kierowca, którego ciężarówka została użyta do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Berlinie walczył z zamachowcem. Zastrzelony został już po tym, jak ciężarówka się zatrzymała - pisze "Bild" rekonstruując przebieg tragicznych zdarzeń z 19 grudnia.

REDAKCJA POLECA

Ciężarówka, która wjechała w tłum zgromadzony na jarmarku świątecznym w Berlinie spowodowała śmierć 11 osób, a 48 zostało rannych. Sprawca zamachu wciąż nie został zatrzymany.

Według informacji podanych przez "Bild" Polak, który na pewno nie kierował ciężarówką w momencie zamachu, próbował powstrzymać terrorystę, który zadał mu wówczas rany ostrym narzędziem, po czym - już po zatrzymaniu się pojazdu - zastrzelił polskiego kierowcę i wybiegł z pojazdu.

37-latek - według informacji "Bilda" - był świadom tego, co planuje zamachowiec i najprawdopodobniej próbował go powstrzymać.

O tym, że obrażenia na ciele Polaka wskazują na to, iż walczył z napastnikiem, mówił już wcześniej Ariel Żurawski, właściciel firmy do którego należała ciężarówka i kuzyn ofiary.

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE