Terroryzm

"Bild": Polski kierowca walczył z zamachowcem

AFP
37-letni polski kierowca, którego ciężarówka została użyta do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Berlinie walczył z zamachowcem. Zastrzelony został już po tym, jak ciężarówka się zatrzymała - pisze "Bild" rekonstruując przebieg tragicznych zdarzeń z 19 grudnia.

Ciężarówka, która wjechała w tłum zgromadzony na jarmarku świątecznym w Berlinie spowodowała śmierć 11 osób, a 48 zostało rannych. Sprawca zamachu wciąż nie został zatrzymany.

Według informacji podanych przez "Bild" Polak, który na pewno nie kierował ciężarówką w momencie zamachu, próbował powstrzymać terrorystę, który zadał mu wówczas rany ostrym narzędziem, po czym - już po zatrzymaniu się pojazdu - zastrzelił polskiego kierowcę i wybiegł z pojazdu.

37-latek - według informacji "Bilda" - był świadom tego, co planuje zamachowiec i najprawdopodobniej próbował go powstrzymać.

O tym, że obrażenia na ciele Polaka wskazują na to, iż walczył z napastnikiem, mówił już wcześniej Ariel Żurawski, właściciel firmy do którego należała ciężarówka i kuzyn ofiary.

Źródło: RMF FM

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL