Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Służby udaremniły zamach pod Paryżem

AFP
Francuskie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach terrorystyczny na ostatnim etapie jego przygotowań - oœwiadczył póŸnym wieczorem w Paryżu minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve.

Minister powiedział, że rano 24 marca aresztowano na przedmieœciach Paryża mężczyznę, obywatela Francji, podejrzanego o przygotowywanie ataku i przynależnoœć do siatki terrorystycznej, planujšcej uderzenie we Francji. - Aresztowany odgrywał kluczowš rolę w tych planach - podkreœlił szef francuskiego MSW. Dodał, że zatrzymanie mężczyzny poprzedziło wielotygodniowe œledztwo. Według policji mężczyzna był powišzany z dżihadystami.

Bernard Cazeneuve poinformował, że w Argenteuil, na północnych przedmieœciach Paryża, jednostki specjalne prowadzš operację antyterrorystycznš. ródła policyjne, na które powołuje się agencja AFP, podały, że operacja ma zwišzek z wczeœniejszym aresztowaniem. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny znaleziono niewielkš iloœć materiałów wybuchowych. Agencja AP poinformowała, że policja ewakuowała mieszkańców bloku i odcięła kordonem cały obszar wokół niego. Saperzy przeszukujš także okolicę budynku, m.in. parking.

Do aresztowania na przedmieœciach Paryża doszło dwa dni po zamachach w Brukseli, w których zginęło co najmniej 31 osób a blisko 300 zostało rannych. W listopadzie w zamachach w stolicy Francji życie straciło 130 osób. Do ataków w Brukseli i Paryżu przyznało się Państwo Islamskie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL