Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Terroryzm

Hollande ostrzega przed istniejšcym wcišż zagrożeniem terrorystycznym

Były prezydent Izraela Szimon Peres i prezydent Francji Francois Hollande
AFP
Prezydent Francji Francois Hollande ostrzegł w pištek, że choć komórki terrorystyczne odpowiedzialne za zamachy w Brukseli i Paryżu sš bliskie unicestwienia, to działajš inne siatki terrorystów, które wcišż stanowiš zagrożenie.

"Odnieœliœmy rezultaty w tropieniu terrorystów i zarówno w Brukseli, jak i Paryżu doszło do pewnej liczby aresztowań. Ale wiemy, że istniejš inne siatki terrorystyczne. Mimo że ci, którzy popełnili zamachy w Paryżu i Brukseli, sš bliscy unicestwienia, wcišż cišży nad nami niebezpieczeństwo" - powiedział Hollande dziennikarzom przed spotkaniem z byłym prezydentem Izraela Szimonem Peresem.

W czwartek wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve ogłosił, że francuskie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach terrorystyczny na ostatnim etapie jego przygotowań. W jednym z mieszkań w Argenteuil w regionie Paryża zatrzymano francuskiego obywatela podejrzewanego o zwišzki z belgijskimi dżihadystami; na miejscu znaleziono niewielkš iloœć materiałów wybuchowych.

We wtorkowych zamachach w Brukseli zginęło co najmniej 31 osób, a ponad 300 zostało rannych. W miarę postępów œledztwa jest coraz więcej dowodów na zwišzki między sprawcami zamachów w Brukseli a osobami odpowiedzialnymi za ataki 13 listopada ub. roku w Paryżu, w których zginęło 130 osób.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL