Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Tenis

Rozgrzewka w Abu Zabi

AFP
Tęsknišcy za zawodowym tenisem doczekali pierwszych meczów: na razie w pokazówce w Abu Zabi. W pištek zagra tam Novak Djoković, w sobotę Serena Williams

Turniej Mubadala World Tennis Championship z pulš nagród 250 tys. dolarów od dekady œcišga do Zjednoczonych Emiratów Arabskich tych znaczšcych tenisistów, którzy chcš mieć w końcu grudnia miły sportowy przystanek po drodze do styczniowych startów w Australii.

W tym roku ta rozgrzewka przed startem ATP World Tour też œcišgnęła interesujšcš szóstkę, choć nie tak mocnš, jak zapowiadano. Nie przyjechali Rafael Nadal, Stan Wawrinka i Milos Raonic. Trochę nieoczekiwanie przyjechał Andy Murray, lecz poprzestał wyłšcznie na treningach w ciepłym klimacie przed wylotem na turniej do Brisbane.

W tej sytuacji główne role dostali Novak Djoković (Serb to teraz nr 12. ATP po ubiegłorocznych problemach zdrowotnych), który w Abu Zabi wygrywał już trzy razy i Austriak Dominic Thiem (5. ATP). Organizatorzy dali im wolne w pierwszej rundzie. W czwartek o prawo gry ze sławami walczyli Kevin Anderson z Pablo Carreno Bustš, tenisista z RPA pokonał Hiszpana 6:3, 7:6 (7-2). W drugiej parze kolejny Hiszpan Roberto Bautista Agut zwyciężył młodego Rosjanina Andrieja Rubliowa 7:5, 6:2.

Oznacza to, że w pištkowych półfinałach Djoković zagra z Bautistš Agutem oraz Thiem z Andersonem, a Carreno Busta i Rubliow rozegrajš jeszcze mecz o 5. miejsce.

Atrakcjš soboty w Abu Zabi, oprócz męskich spotkań finałowych, będzie pierwsza w kronikach turnieju pokazówka kobieca: Serena Williams kontra Jelena Ostapenko.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL