Tenis w Barcelonie: Niespodzianka po grecku

Dominic Thiem i Grigor Dimitrow odpadli w ćwierćfinale w Barcelonie. Rafael Nadal wciąż nie przegrał seta na kortach ziemnych

Aktualizacja: 27.04.2018 23:16 Publikacja: 27.04.2018 18:57

Wydarzeniem dnia na kortach turnieju Barcelona Open Banc Sabadell była zadziwiająco gładka porażka Thiema z Grekiem. Stefanos Tsitsipas (63. ATP), rocznik 1998, przedstawiciel młodych zdolnych zawodowego tenisa (#NexGenATP) wygrał z Austriakiem 6:3, 6:2 w 80 minut.

Wysoki młodzieniec z Aten na razie buduje początki kariery, ale w Grecji, kraju bez wielkich tenisowych tradycji, osiągnął już bardzo wiele. W październiku 2017 roku został pierwszym Grekiem, który awansował do pierwszej setki rankingu ATP, był też pierwszym greckim półfinalistą turnieju ATP (Antwerpia 2017) od 44 lat. Wygląda na to, że niedługo będzie pierwszym z Greków w najlepszej pięćdziesiątce świata.

W półfinale zagra z Pablo Carreno Bustą, który też miał się czym chwilić – pokonał w dwóch setach Bułgara Grigora Dimitrowa (rozstawionego z nr 2 w turnieju). Hiszpan wygrywający na kortach ziemnych to jednak żadna niespodzianka.

Rafael Nadal, największa gwiazda turnieju, także nie sprawił zawodu rodakom: w kolejnym meczu zwyciężył Martina Kližana 6:0, 7:5, ale był od krok od utraty pierwszego seta na kortach ziemnych w tym roku. Słowak, po początkowym laniu, wyraźnie wzmocnił uderzenia, zaczął ryzykować i prawie zaskoczył mistrza. Skoro jednak nie wygrał prowadząc 5:4 i mając serwis, to lepszej szansy nie dostał.

Nadal w półfinale zagra z lepszym w spotkaniu Belga Davida Goffina (nr 4) z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem. Transmisje telewizyjne z Barcelony – w kanałach sportowych Polsatu.

1/4 finału: R. Nadal (Hiszpania, 1) – M. Kližan (Słowacja) 6:0, 7:5; P. Carreno Busta (Hiszpania, 5) – G. Dimitrow (Bułgaria, 2) 6:3, 7:6 (7-4); S. Tsitsipas (Grecja) – D. Thiem (Austria, 3) 6:3, 6:2.